top of page

Kurumsal

2017 yılında kurulan Koryon Mühendislik, alanında deneyimli mühendis kadrosu ile hızla yükselmiş ve sektörde yerini almıştır. Kuruluşundan itibaren geçen bu kısa sürede sadece yurtiçi projelerinde oldugu kadar, Avrupa ve Ortadoğu gibi önemli yurtdışı lokasyonlarında da projelere imza atmıştır.

 

Koryon Mühendislik olarak, petrokimya başta olmak üzere proses tesisleri, rafineri, enerji santralleri, akaryakıt depoları ve dolum tesisleri, maden ve altyapı sektörleri gibi bir çok alanda mühendislik hizmeti sunarken, tasarım alanındaki uzmanlığımız, pratik deneyimimiz ve yönetim becerilerimiz sayesinde her müşterinin zamanla, bütçe, performans ve kalite hedeflerini karşılamayı amaçlıyoruz.

 

Koryon Mühendislik’de tüm süreçler sistematik ve verimli bir şekilde yönetilmektedir. Hem projelendirme hem saha çalışmaları sırasında tüm aşamalar sıkça değerlendirilmekte ve zaman planlaması içerisinde çalışılmaktadır. Hem ulusal hem de uluslararası belgeler ile güvenli bir çalışma ortamı sunmayı ve müşterilerimiz tarafından tercih edilmeyi hedefliyoruz.

 

Değişim içinde olan bu ekonomide, Koryon Mühendislik olarak hedefimiz sürekli kendimizi geliştirmek, hem ulusal hem uluslararası rekabet gücümüzü arttırmak, değerli müşterilerimiz ve çalışma arkadaşlarımız ile sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirmektir.

Koryon Mühendislik olarak biliyoruz ki bizi biz yapan, hızlı büyümemizde bize büyük pay sağlayanlar çalışma arkadaşlarımızdır. Kuruluşumuzdan bu yana gücümüzü deneyimli kadromuzdan almaktayız. Müşterilerimizle birlikte büyümeye, deneyim kazanmaya ve rekabet gücümüzü arttırmaya devam ediyoruz.

Değerlerimiz

Ahlak

Odak

Gayret

Yönetim Mesajı

Mustafa Kemal Atatürk, 24 Nisan 1920’de TBMM 1. Açılış konuşmasını ‘Başarı, ümitlerimizin kalplerimizde bir an bile karamsarlığa düşmemesini sağlayacak olan, sonsuz gücümüzdür’ cümlesiyle sonlandırır. Üretmenin, sanayileşmenin ve yenilenmenin oldukça zor olduğu bir dönemde, başarılarımız ve deneyimlerimiz ışığında hedeflerimizin peşinden koşuyoruz.

 

İyi bir mühendis olmak kadar iyi mühendislerin bir arada çalışacağı bir şirket kurmak da hayallerimiz ve hedeflerimiz arasındaydı. Farklı şirketlerde yaklaşık 15 senelik profesyonel kariyerin ardından içimizdeki hayal ve hedeflerin gün yüzüne çıkması daha da kolaylaştı. Şirket olma yolunda aramıza katılan her bir arkadaşımızın değerlerimiz çerçevesinde verdiği destek çok etkili ve değerli oldu.

 

Bu süreçte yol almamızı sağlayan, sahip olduğumuz bilgi, birikim ve duruşumuzdan başka bir şey değildi. Günden güne aramıza katılan her bir arkadaşımız da bizlerle aynı gayret ve özveriyi göstermekten çekinmedi, emeğini esirgemedi ve bu sinerji yeni arkadaşlarımızın aramıza katılmasına imkan sağladı. Ekip olarak gayret ettik, emeğimizi esirgemedik ve müşterilerimize en üst seviye memnuniyeti yaratmak için işlerimize odaklandık. Her geçen gün gücümüz ve etkimiz arttı.
 
Hedefimiz; şirketimizi çalışanlarına keyif, huzur ve güven veren, entegre mühendislik hizmet anlayışı ile uluslararası seviyede bilinen ve çıktılarına güvenilen, her gün daha da ileriye giden bir şirket haline getirmek.

 

Birlikte güçlenmek hedefiyle,

Erinç Özkorucu

Genel Müdür / Kurucu Ortak

Erinç Özkorucu
  • Siyah LinkedIn Simge
Hakan Çalışkan

Hakan Çalışkan
Mühendislik Müdürü / Kurucu Ortak

  • Siyah LinkedIn Simge

Sürdürülebilirlik

Koryon Mühendislik, ekolojik yenilenmenin sürdürülebilirliğinin korunması hedefiyle tasarım yapmaktadır.

Artan dünya nüfusuna paralel olarak sanayileşmenin hızlanması, doğal kaynakların daha hızlı, kontrolsüz ve bir bakıma acımazsızca kullanılmasına neden olmuştur. Sürdürülebilirlik de aslında buna bir dur demek; bu kaynakların daha kontrollü bir şekilde kullanımını sağlamak ve doğaya verilen zararı minimuma, hatta sıfıra indirmeyi amaçlayan bir felsefedir.

 

Bu temel bileşenler ışığında Koryon Mühendislik sürdürülebilirliği verimlilik, doğaya olan borcumuz, gelecek nesillerin mirası olarak değerlendirmekte ve benimsemektedir.

Ekonomik Sürdürülebilirlik

Ekonomik sürdürülebilirlik elde edilen kazanç ve etik değerler arasındaki dengenin kurulmasıdır. Koryon mühendislik mali planlar yaparken etik değerlerden uzaklaşmayarak, toplumu ve dünyayı tehdit eden sorunlara karşı önlem alarak uzun vadede ciddi bir kazanç sağlamaktadır.

Sosyal Sürdürülebilirlik

Sosyal sürdürülebilirlik çalışanların, paydaşların ve toplumun desteğini almak ile ilgilidir. Koryon Mühendislik olarak çalışanlarımıza adil davranmayı ve etik tedarik zinciri sürecine sahip olmayı ilke edinmiş; daha fazla motivasyona ve beceriye sahip bir iş gücü elde edilmiştir.

Çevresel Sürdürülebilirlik

Çevresel sürdürülebilirlik tartışmasız en önemlisidir. Bizler daha iyi ve daha yeşil alternatifler bulmak için mevcut süreçleri sürekli olarak gözden geçirmekte, karbon ayak izlerini ve atıklarını azaltarak, hem negatif çevresel etkilerin azalması hem de tasarruf gerçekleştirmekteyiz.

bottom of page